Category Archives: Humour

Ja dhe një arbitër ‘model’

Capture

Advertisements

Leave a comment

Filed under Humour

Skeleti fluturues tmerron njerëzit në park (Video)

skeleti-1-620x351Kjo video tregon një skelet fluturues, i cili ka tmerruar shumë kalimtarë në një qytezë të vogël amerikane.

Në fakt bëhet fjalë për një shaka të amerikanit Tom Mabe, i cili shquhet për videot e tij të çuditshme të hedhura në You Tube.

 

Leave a comment

Filed under Humour

Kur shkojne gjerat keq e me keq! VIDEO

Capture

Leave a comment

Filed under Humour

çudira seksuale nga bota, tabu dhe ligje të padëgjuara ndonjëherë

strange sex laws

 

Në Burkina Faso
Gratë e martuara kanë pëlqimin e burrit të tyre që të kenë një ose më shumë dashnorë.

Në Jordani
Ligji vendas kërkon që çiftet e martuara të kenë marrëdhënie seksuale të paktën një herë në katër muaj

Në Kongo
Ende me shoqëri matriarkale, gratë “bëjnë ligjin” kur është fjala për seksin. Nëse gruaja do të kryejë marrëdhënie seksuale, mashkulli nuk mund t’a refuzojë dhe duhet të plotësojë të gjithë dëshirat e saj, përndryshe gruaja ka të drejtë të ushtrojë dhunë ndaj tij.

Në Uijoming – Sh.B.A
është e ndaluar të kryesh marrëdhënie seksuale ndërsa jeni duke qëndruar në një dyqan.

Në Guam
Ligji nuk i lejon gratë virgjëresha të martohen. Aty paguhet dikush nga prindërit që t’i zhvirgjërojë ato para se të shkojnë tek burri. Ky njeri madje mund të ketë marrëdhënie seksuale edhe me gratë e reja, sidomos me ato që vijnë në dasëm.

Në Kolumbi
Hera e parë e të bërit seks, e cila shpesh përkon me natën e parë të dasmës, duhet të ndodhë në praninë e nënave.

Në Libi
Ligji i lejon qëniet njerëzore që të kenë marrëdhënie me kafshët dhe kjo duhet të jetë një praktikë e hapur. Me një kusht ama, që kafshët të jenë femra. Nëse kafshët janë të seksit mashkull dhe kryen marrëdhënie me to, dënohesh me vdekje.

Në Indonezi
Meshkujt nuk mund të masturbohen në publik, në rast se ndodh diçka e tillë, ata dënohen me vdekje.

Në Nevada-Sh.B.A
Marrëdhëniet seksuale pa prezervativ janë të ndaluara me ligj.

Në Florida-Sh.B.A
është miratuar një ligj kundër seksit oral. Në rast se ndodh mund të rrezikoni deri në 20 vjet burgim.

Në Minesota – Sh.B.A

është e paligjshme për një burrë të kryejë marrëdhënie seksuale me një peshk… (Tingëllon si diçka që qenka e ligjshme për t’u bërë nga gratë.)

Leave a comment

Filed under Humour

Burri kthehet në shtëpi dhe gjen shtëpinë të mbytur në birrë

CaptureNjë grup çunash presin që miku i tyre të largohet dhe gjejnë mundësinë për të ndryshuar të gjithë depozitat e ujit me fuçi birre.

Ndërsa Rus ikën në punë, miqtë vendosin t’i punojnë një rreng, të gjitha rubinetat e tij që nga banjo deri tek dushi, do rrjedhin birrë jo ujë.

Rus vjen nga puna dhe është shumë i habitur. Gruaja e tij mundohet të lajë duart, ajo dallon një lëng të çuditshëm që rrjedh nga çezma e guzhinës. Rus shkon ta shohë dhe lumturohet kur pa që rridhte birrë.
Djemtë kanë instaluar kamera nëpër shtëpine e tij që të shihnin si ai reagon dhe e ngarkuan videon në Youtube dhe për ne të tjerët.

Leave a comment

Filed under Humour

16 personazhet e Disney-it që me të vertetë kanë nevojë të konsultohen me një psikiatër

1-Mbretëresha nga “Borëbardha” – Narciste
Zonja është një narciste nga ata të librave që kemi lexuar. Ajo është mendjemadhe, egoiste dhe ka një ndjenjë të fryrë të të qënit e rëndësishme. Dikush duhet t’i mësojë zonjës si të plaket hijshëm.

1 mbreteresha

2-Xhorxh Darling nga “Piter Pan” – Probleme të të kontrolluarit të zemërimit.

Mos ia prek gjërat këtij djali, mos i flit, as mos i buzëqesh madje. Ai zemërohet për pothuajse gjithçka. Qëndroji larg! Do t’jua bëj jetën një ferr!

2 george darlin

3- Mbreti Triton nga “Sirena e vogël’ – Ksenofob dhe i prirur për të shpërthime të dhunshme

Babai i Arielit i quan njerëzit “barbarë” dhe “të rrezikshëm”, por sikur ai të pinte ndonjë birrë me ndonjë nga ne, do shihte se jo të gjithë jemi të keqinj. Nuk ka arsye të jesh kaq i frikësuar nga diçka që nuk e njeh. Por gjëja më e keqe, ai është një baba autoritar që nuk mund të kontrolloj ato që ndjen, por dujet ta kuptoni të shkretin, humbi gruan, ka afro 1 miliard vajza për të rritur dhe për të mbretëruar detin. I rekomandojmë ushtrimin e arteve marciale ose/dhe joga.

3 tritoni

4- Ariel e “Sirena e vogël” : Grumbullon rrangulla dhe kleptomaniake
Njerëzit që kanë mani të mbledhin rrangulla, shpesh nuk e shohin këtë si problem. Ariel ka këtë mani për rraqet.

4 arieli

Ariel, sërish: Probleme me pamjen dhe trupin.
Kjo vajzë ka ca probleme me trupin. është e dukshme që asaj nuk i pëlqen ajo që është. Ajo është e prirur nga versioni aq i diskutueshëm i operacioneve plastike.

ariel 1

5-Gaston nga ” E bukura dhe Bisha”- Misogyn- Urren vajzat dhe gratë.
Ky njeri qartazi ka probleme me zonjat dhe i sheh gratë si inferiore. Belle nuk është një send!

5 gaston

6-Skar nga “Mbreti luan” Sociopath ( ç’rregullim personaliteti dhe antisocial)
Ai është jo social.Ai vrau të vëllanë, mundohet të vrasë nipin dhe prapë është kaq i pështirë. Kontrollo emocionet dhe qëtësohu o Skar!

6 scar

7- Mbretëresha e Kuqe në ” Liza në botën e çudirave” – Bipolare
Dukshëm ajo është personi më i paqëndrueshëm në Botën e çudirave. Ajo kalon nga të qënit euforike në “çfarë dreqin po ndodh'” në një fragment sekonde.7 queen red red queen

8- Flounder në ” Sirena e vogël” -Paranojak dhe i ankthshëm
Ky djalosh është me të vertetë shumë poshtë në zinxhirin ushqimor, ndaj … ndoshta, frika e tij është e ligjëruar, por ai e lejon atë t’i kontrolloj jetën.8 flounder

9- Njerka e Hirushes : Sadiste
Asaj i pelqen t’ja nxij jetën Hirushes. Gjen kënaqësi në të qënit një bushtër e vertetë…9 njerka

10- Piter Pan – Sindroma e Piter Panit
Faleminderit Piter Pan që krijove një gjeneratë djelmoshash të lirë e pa angazhime që nuk duan të rriten.10 peter pan

11- Mbreti Hubert tek ” Bukuroshja e fjetur” – I alkoolizuar
Ngre dolli pak si shpesh e pak si shumë.

11 hubert

12-Bisha tek ” E bukura dhe Bisha”- Depresiv.
Dhe s’mund t’i vëmë faj. Kur e tërë jeta juaj është robinjë e një trupi leshator, e mbyllur një një burg të qënies, të vetmit miq që ke janë sendet… Dhe ju do ishit po aq i dëshpëruar.

12 bisha

13- Kruela de Ville nga “101 Dalmatët” Psikopate
Mizoria ndaj kafshëve është një tregues i hershëm në diagnostikimin e psikopatisë. Ajo është një vrasëse seriale.

13 crudelia

14- Pinoku – Gënjeshtar patologjik
Gjithcka vërtitet rreth gënjeshtrës.

14 pinoku

15- Tinkerbell tek “Piter Pan” Në kufinjtë e çrregullimit të personalitetit.
çrregullimi i personalitetit është një sëmundje serioze mendore që tregohet nga gjendje shpirtërore dhe sjellje të paqëndrushme si dhe paqëndrueshmëri në marrëdhenie. Probleme me kontrollin e emocioneve dhe të mendimeve, impulsive dhe sjellje e pakujdesshme. Marrëdhënie jo të qëndrueshme me të tjerët.

15 fairy

16 – Vagabondi tek “Zonjëza dhe Vagabondi” Flirtues
është disi e stërparë që Vagabondi bredh vërdallë dhe ka probleme më të qënit në një lidhje. Ai padyshim është shumë i pashëm dhe ia thotë që çke me të me zonjushat. është gjë e bukur që Lili e ndryshoi për mirë.

16 vagabondi

– KUJDES! NUK JAM MJEK! ©Graffox

Leave a comment

Filed under Humour