Ferrari feston 30 vjetorin në Hong Kong- Prezanton tipin e fundit – FOTOT

1 2 3 5 6 7 Ferrari ka festuar 30 vjetorin e pranisë në Hong Kong, në një panair super gjigant, më i madhi i realizuar ndonjëherë në Kinë.

Më shumë se 600 makina të çdo kohe u mblodhën në ishullin e Lantaut, ku u ekspozuan duke formua simbolin e Hong Kongut, lulen me pesë petale të Bauhinia Blakeanas.
Në këtë ceremoni ishin të pranishëm më shumë se 2 mijë klientë të Ferrarit dhe të apasionuar të tjerë të kësaj makine.
Aty u prezantua dhe makina më e re e Ferrarit, 458 Speciale, e treguar nga piloti Marc Gene.

Advertisements

Leave a comment

Filed under News

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s