16 personazhet e Disney-it që me të vertetë kanë nevojë të konsultohen me një psikiatër

1-Mbretëresha nga “Borëbardha” – Narciste
Zonja është një narciste nga ata të librave që kemi lexuar. Ajo është mendjemadhe, egoiste dhe ka një ndjenjë të fryrë të të qënit e rëndësishme. Dikush duhet t’i mësojë zonjës si të plaket hijshëm.

1 mbreteresha

2-Xhorxh Darling nga “Piter Pan” – Probleme të të kontrolluarit të zemërimit.

Mos ia prek gjërat këtij djali, mos i flit, as mos i buzëqesh madje. Ai zemërohet për pothuajse gjithçka. Qëndroji larg! Do t’jua bëj jetën një ferr!

2 george darlin

3- Mbreti Triton nga “Sirena e vogël’ – Ksenofob dhe i prirur për të shpërthime të dhunshme

Babai i Arielit i quan njerëzit “barbarë” dhe “të rrezikshëm”, por sikur ai të pinte ndonjë birrë me ndonjë nga ne, do shihte se jo të gjithë jemi të keqinj. Nuk ka arsye të jesh kaq i frikësuar nga diçka që nuk e njeh. Por gjëja më e keqe, ai është një baba autoritar që nuk mund të kontrolloj ato që ndjen, por dujet ta kuptoni të shkretin, humbi gruan, ka afro 1 miliard vajza për të rritur dhe për të mbretëruar detin. I rekomandojmë ushtrimin e arteve marciale ose/dhe joga.

3 tritoni

4- Ariel e “Sirena e vogël” : Grumbullon rrangulla dhe kleptomaniake
Njerëzit që kanë mani të mbledhin rrangulla, shpesh nuk e shohin këtë si problem. Ariel ka këtë mani për rraqet.

4 arieli

Ariel, sërish: Probleme me pamjen dhe trupin.
Kjo vajzë ka ca probleme me trupin. është e dukshme që asaj nuk i pëlqen ajo që është. Ajo është e prirur nga versioni aq i diskutueshëm i operacioneve plastike.

ariel 1

5-Gaston nga ” E bukura dhe Bisha”- Misogyn- Urren vajzat dhe gratë.
Ky njeri qartazi ka probleme me zonjat dhe i sheh gratë si inferiore. Belle nuk është një send!

5 gaston

6-Skar nga “Mbreti luan” Sociopath ( ç’rregullim personaliteti dhe antisocial)
Ai është jo social.Ai vrau të vëllanë, mundohet të vrasë nipin dhe prapë është kaq i pështirë. Kontrollo emocionet dhe qëtësohu o Skar!

6 scar

7- Mbretëresha e Kuqe në ” Liza në botën e çudirave” – Bipolare
Dukshëm ajo është personi më i paqëndrueshëm në Botën e çudirave. Ajo kalon nga të qënit euforike në “çfarë dreqin po ndodh'” në një fragment sekonde.7 queen red red queen

8- Flounder në ” Sirena e vogël” -Paranojak dhe i ankthshëm
Ky djalosh është me të vertetë shumë poshtë në zinxhirin ushqimor, ndaj … ndoshta, frika e tij është e ligjëruar, por ai e lejon atë t’i kontrolloj jetën.8 flounder

9- Njerka e Hirushes : Sadiste
Asaj i pelqen t’ja nxij jetën Hirushes. Gjen kënaqësi në të qënit një bushtër e vertetë…9 njerka

10- Piter Pan – Sindroma e Piter Panit
Faleminderit Piter Pan që krijove një gjeneratë djelmoshash të lirë e pa angazhime që nuk duan të rriten.10 peter pan

11- Mbreti Hubert tek ” Bukuroshja e fjetur” – I alkoolizuar
Ngre dolli pak si shpesh e pak si shumë.

11 hubert

12-Bisha tek ” E bukura dhe Bisha”- Depresiv.
Dhe s’mund t’i vëmë faj. Kur e tërë jeta juaj është robinjë e një trupi leshator, e mbyllur një një burg të qënies, të vetmit miq që ke janë sendet… Dhe ju do ishit po aq i dëshpëruar.

12 bisha

13- Kruela de Ville nga “101 Dalmatët” Psikopate
Mizoria ndaj kafshëve është një tregues i hershëm në diagnostikimin e psikopatisë. Ajo është një vrasëse seriale.

13 crudelia

14- Pinoku – Gënjeshtar patologjik
Gjithcka vërtitet rreth gënjeshtrës.

14 pinoku

15- Tinkerbell tek “Piter Pan” Në kufinjtë e çrregullimit të personalitetit.
çrregullimi i personalitetit është një sëmundje serioze mendore që tregohet nga gjendje shpirtërore dhe sjellje të paqëndrushme si dhe paqëndrueshmëri në marrëdhenie. Probleme me kontrollin e emocioneve dhe të mendimeve, impulsive dhe sjellje e pakujdesshme. Marrëdhënie jo të qëndrueshme me të tjerët.

15 fairy

16 – Vagabondi tek “Zonjëza dhe Vagabondi” Flirtues
është disi e stërparë që Vagabondi bredh vërdallë dhe ka probleme më të qënit në një lidhje. Ai padyshim është shumë i pashëm dhe ia thotë që çke me të me zonjushat. është gjë e bukur që Lili e ndryshoi për mirë.

16 vagabondi

– KUJDES! NUK JAM MJEK! ©Graffox

Advertisements

Leave a comment

Filed under Humour

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s